Správna aplikácia prípravku mechostop

Prípravok MECHOSTOP je dodávaný vo forme prášku. V každom balení sú dva sáčky s modrou zložkou A a dva sáčky s bielou zložkou B.

Pripravte si jednu alebo dve plastové nádoby a plastový záhradný postrekovač. Pracujte za suchého počasia, aby počas aplikácie nedošlo k odplaveniu prípravku zo strechy.

Odstráňte veľké kusy machu, jeho súvislé plochy a ďalšie nečistoty. Ak je na krytine výrazne viac machu ako na obrázku, pokúste sa ho odstrániť. Strecha musí byť suchá.

Rozpustite vo vode zložku A (modrou). Na jeden sáčok je potreba 5 litrov vody. Rozpúšťanie urýchlite použitím horúcej vody, miešaním.

Zložku A (modrou) naneste rovnomerne na krytinu pomocou postrekovače. Pokryte roztokom postupne celú plochu krytiny. Pracujte tak, aby prípravok zbytočne nestekal po krytine dole.

Ak je celá strecha pokrytá zložkou A a je opäť dokonale suchá, rozpustite vo vode zložku B (bielou).

Vypláchnite postrekovač čistou vodou, až potom naplňte postrekovač roztokom zložky B.

Zložku B nanášajte rovnakým spôsobom ako zložku A. Pracujte jemne, pri nanášaní zložky B platí, že "menej je lepšie ako viac". Zložka B pri nanášaní nesmie stekať, odplavila by už nanesenú zložku A.

Po nanesení zložky B sa na streche vytvorí nerozpustný, jemne zelenomodrý povlak Mechostopu, ktorý už nie je zmývateľný vodou a odoláva vplyvom poveternosti.

Niekoľko dní po aplikácii dôjde k odumretiu existujúceho machu, ktorý začne odpadávať. Rýchlosť odpadávanie závisí od počasia a od toho, ako veľmi sú korienky machu zarastené do škár v krytine.

Po jednom roku od aplikácie nášho prípravku je už strecha takmer bez machu.

Ukážka strechy po jednom roku od aplikácia prípravku Mechostop

(Kliknite pre zväčšenie)

Mechostop

Bráni ďalšiemu rastu machu, predlžuje životnosť krytiny. Je nerozpustný a stabilný, nepoškodzuje povrch krytiny, nepoškodzuje životné prostredie.

napíšte nám: mechostop@mechostop.cz